Εκτύπωση

Spartorama - Print | Μεγάλη επιτυχία σημείωσαν οι διασυλλογικοί Αγώνες Ορεινής Ποδηλασίας, στις Καρυές

Μεγάλη επιτυχία σημείωσαν οι διασυλλογικοί Αγώνες Ορεινής Ποδηλασίας, στις Καρυές

Μεγάλη επιτυχία σημείωσαν οι διασυλλογικοί Αγώνες Ορεινής Ποδηλασίας, στις Καρυές
Πήραν μέρος 120 ποδηλάτες από 19 Σωματεία, στις κατηγορίες Παίδων, Κορασίδων, Παμπαίδων, Παγκορασίδων και Μίνι
Οδός Εμπόρων

Πραγματοποιήθηκαν με πολύ μεγάλη επιτυχία στις Καρυές Λακωνίας την Κυριακή 19/07, διασυλλογικοί Αγώνες Ορεινής Ποδηλασίας.

Οι αγώνες διοργανώθηκαν από τον Σπαρτιατικό με την στήριξη του Δήμου Σπάρτης, του Αθλητικοί Οργανισμού Σπάρτης, της Τοπικής Κοινότητας Καρυών και του Πολιτιστικού Συλλόγου Καρυών.

Πήραν μέρος 120 ποδηλάτες από 19 Σωματεία, στις κατηγορίες Παίδων, Κορασίδων, Παμπαίδων, Παγκορασίδων και Μίνι.

Η διαδρομή περιλάμβανε δασικούς δρόμους και μονοπάτια σε ένα περιβάλλον απαράμιλλου φυσικού κάλους, ιδανικό για ποδηλασία βουνού.

Την αθλητική εκδήλωση τίμησαν με την παρουσία τους, ο Βουλευτής Λακωνίας Κρητικός Νεοκλής, οι Αντιδήμαρχοι Σπάρτης Καρλαύτης Αθανάσιος και Δεδεδήμου Γεωργία, οι δημοτικοί σύμβουλοι Σπάρτης Σταμάτης Κώστας και Πλειώτας Χρήστος  καθώς και ο Πρόεδρος τοπικής κοινότητας Καρυών Δεντέκος Γιώργος.

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ:

Διασυλλογικός αγώνας ορεινής ποδηλασίας ΜΤΒ-XCO Κυριακή 19/07/2020

ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ:

  • 1η θέση, ΜΠΕΡΔΕΜΠΕΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ  – Π.Σ. ΚΡΟΝΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ
  • 2η θέση, ΚΑΡΥΔΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ – Π.Σ. ΚΡΟΝΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ
  • 3η θέση, ΜΑΝΩΛΙΔΗΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ – Α.Ε.Κ.
  • 4η θέση, ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ – Α.Ο. ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ
  • 5η θέση, ΚΟΝΤΑΞΗΣ ΜΥΡΩΝ – Π.Σ. ΚΡΟΝΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ
  • 6η θέση, ΚΟΝΤΟΛΙΟΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ Α.Ο. ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ

 

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ:

  • 1η θέση, ΦΡΙΝΤΖΙΛΑ ΝΙΚΗ – Α.Ε.Κ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ
  • 2η θέση, ΚΥΡΙΑΖΑΚΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ – Α.Ε.Κ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ
  • 3η θέση, ΜΠΑΚΑΘΑΝΑΣΗ ΔΗΜΗΤΡΑ – Π.Σ. ΠΟΡΤΟ ΛΕΟΝΕ
  • 4η θέση, ΚΟΡΑΚΑΚΗ ΙΩΑΝΝΑ – Π.Ο. ΤΡΙΠΟΛΗΣ 


ΠΑΙΔΕΣ:

  • 1η θέση, ΡΟΥΤΣΙ ΡΑΦΑΗΛ – Α.Ε.Κ. Τρίπολης
  • 2η θέση, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ – Π.Α.Σ. ΕΔΕΣΣΑΣ ΑΕΡΩΠΟΣ
  • 3η θέση, ΠΑΡΛΑΜΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ – Π.Σ. ΠΟΡΤΟ ΛΕΟΝΕ
  • 4η θέση, ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ – Π.Δ.Σ. ΟΔΥΣΣΕΑΣ
  • 5η θέση, ΑΚΡΙΤΙΔΗΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ – Α.Σ.Ο. ΠΟΔΗΛΑΤΗΣ
  • 6η θέση, ΚΟΛΟΜΒΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ - ΚΥΠΡΟΣ

 

ΜΙΝΙ ΜΙΚΡΑ ΑΓΟΡΙΑ:

  • 1η θέση, ΓΑΓΛΙΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ – Α.Ο. ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ
  • 2η θέση, ΚΟΝΙΑΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ – Π.Δ.Σ. ΟΔΥΣΣΕΑΣ
  • 3η θέση, ΣΚΑΡΠΙΔΗΣ ΜΑΡΙΟΣ – Π.Σ. ΜΑΝΔΡΑΣ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
  • 4η θέση, ΜΑΚΡΥΓΙΑΝΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ – ΣΥ.ΦΑ.ΓΕ.
  • 5η θέση, ΤΖΩΡΤΖΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ – Α.Ο. ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ
  • 6η θέση, ΤΣΙΒΟΣ ΑΛΕΞΙΟΣ – ΣΥ.ΦΑ.ΓΕ

 

ΜΙΝΙ ΜΙΚΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ:

  • 1η θέση, ΣΒΑΡΝΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ – Σ.Ο.Χ. ΦΛΩΡΙΝΑΣ
  • 2η θέση, ΜΠΟΥΝΤΟΥΒΑ ΕΛΕΝΗ – Α.Ε.Κ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ
  • 3η θέση, ΚΟΝΙΑΡΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ – Π.Δ.Σ. ΟΔΥΣΣΕΑΣ
  • 4η θέση, ΜΟΥΡΤΖΟΥΚΟΥ ΣΟΦΙΑ – Π.Σ. ΚΡΟΝΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 

 

ΜΙΝΙ ΜΕΓΑΛΑ ΑΓΟΡΙΑ:

  • 1η θέση, ΤΣΙΡΔΗΜΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ – Π.Σ. ΚΡΟΝΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ
  • 2η θέση, ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ – Π.Α.Σ. ΕΡΜΗΣ ΜΑΡΚ
  • 3η θέση, ΦΩΤΕΙΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ – Π.Δ.Σ. ΟΔΥΣΣΕΑΣ
  • 4η θέση, ΜΑΓΙΟΓΛΟΥ ΗΡΑΚΛΗΣ – Π.Σ. ΠΟΡΤΟ ΛΕΟΝΕ
  • 5η θέση, ΚΑΤΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ – Α.Ο. ΔΟΞΑ ΠΕΥΚΗΣ
  • 6η θέση, ΛΙΑΔΗΣ ΧΑΡΙΛΑΟΣ – ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ Γ.Σ.

 

ΜΙΝΙ ΜΕΓΑΛΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ:

  • 1η θέση, ΕΞΑΡΧΟΥ ΜΕΛΙΝΑ – Α.Ε.Κ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ
  • 2η θέση, ΠΑΓΩΝΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ – Π.Σ. ΜΑΝΔΡΑΣ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
  • 3η θέση, ΚΟΝΤΟΛΕΩΝ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ – Π.Δ.Σ ΟΔΥΣΣΕΑΣ
  • 4η θέση, ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΣΩΤΗΡΙΑ – Α.Ε.Κ.
  • 5η θέση, ΚΟΡΟΖΟΥ ΑΘΗΝΑ – Π.Σ. ΚΡΟΝΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ
  • 6η θέση, ΦΑΚΑΖΗ ΜΑΡΙΑ ΗΛΙΑΝΝΑ – Π.Δ.Σ ΟΔΥΣΣΕΑΣ